CHP'li Başkan Yontar Cemile Didem Karaboğa'ya Yapılan Müdahaleyi Kınadı

Başkan, müftülük personeline sunum yapan avukat Cemile Didem Karaboğa'ya yapılan sözlü müdahalenin asla kabul edilemeyeceğini vurguladı.

CHP'li Başkan Yontar Cemile Didem Karaboğa'ya Yapılan Müdahaleyi Kınadı

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar; Şanlıurfa'da müftülük personeline sunum yapan avukat Cemile Didem Karaboğa'ya kıyafeti bahane edilerek yapılan sözlü müdahalenin asla kabul edilemeyeceğini vurguladı.

Kadına yönelik şiddetin her türlüsüne karşı kararlılıkla mücadele edeceklerini ifade eden CHP Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar; "Şanlıurfa'da müftülük personeline 'çocuk yaşta erken ve zorla evliliklerle mücadele' kapsamında sunum yapan avukat Cemile Didem Karaboğa'ya yapılan müdahaleyi üzüntü ile öğrendik. Yaşam tarzına açıkça müdahale anlamına gelen bu davranışı kınıyoruz. Kadınlara yönelik her türlü şiddete, töreler ya da namus gerekçe gösterilerek uygulanan insanlık dışı ve suç teşkil eden davranışlara karşı kararlılıkla mücadele edeceğiz" dedi.

Başkan Yontar, seminerin gündemi olan 'çocuk yaşta erken ve zorla evliliklerle mücadele' konusuna da değinerek; "Evlilikte hem erkekler, hem kadınlarda 18 yaşını tamamlamış olması koşulu öngörülerek, çocuk yaşta erken evliliğin önlenmesi temel hedeflerimizdendir" dedi.