CHP'li Bülbül'den Soruşturma Açılan Ekonomist Ulusoy'a Destek Mesajı

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, soruşturma açılan Yeditepe Üniversitesi'nin ekonomisti Prof. Veysel Ulusoy'a destek verdi.

CHP'li Bülbül'den Soruşturma Açılan Ekonomist Ulusoy'a Destek Mesajı

CHP'li Bülbül'den soruşturma açılan ekonomist Ulusoy'a destek mesajı. CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, soruşturma açılan Yeditepe Üniversitesi'nin ekonomisti Prof. Veysel Ulusoy'a destek verdi.

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, TÜİK tarafından suç duyurusunda bulunulmasının ardından Yeditepe Üniversitesinde hakkında soruşturma başlatılan ENAG kurucusu Prof. Dr. Veysel Ulusoy ile ilgili konuştu. CHP'li Bülbül, Ulusoy'a soruşturma açılmasına tepki göstererek şöyle dedi:

"YOKSA TEHDİT Mİ ALDINIZ?"

"Halkın bilgi ve haber alma hakkını savunan Prof. Veysel Ulusoy'a soruşturma açmak akıl tutulmasıdır. Bu durum Saray'ın arka bahçesi olan TÜİK'e yakışır ama Yeditepe Üniversitesi'ne yakışmaz, özgür üniversite iddiasında bulunanlara yakışmaz. Hele ki Bedrettin Dalan'ın mirasına hiç ama hiç yakışmaz ve yakışmadı. Yoksa tehdit mi aldınız?"