TÜMYAD Vakfı Destekleri Nelerdir?

TÜMYAD Vakfı ihtiyaç sahiplerine yönelik birçok proje hayata geçiriyor. Ayrıca toplumda fark yaratmak ve ihtiyaç sahiplerine yardım etmek amacıyla birçok farklı proje geliştiriyor.

Ekim 5, 2023 - 06:13
Ekim 5, 2023 - 06:35
 0  73
TÜMYAD Vakfı Destekleri Nelerdir?
TÜMYAD Vakfı Destekleri Nelerdir?
TÜMYAD Vakfı Destekleri Nelerdir?
TÜMYAD Vakfı Destekleri Nelerdir?
TÜMYAD Vakfı Destekleri Nelerdir?

2022 yılında kurulan TÜMYAD VAKFI, TÜMYAD Derneği'nin kardeş kuruluşudur. Vakıf, eğitim, sağlık, sosyal yardım, kültür ve sanat alanlarında insanlığa faydalı çalışmalar yapmak amacıyla amaçlarını genişletmek ve bu amaçla yapılan çalışmaları desteklemek amacıyla kurulmuştur. Her canlının yaşam hakkına saygı duyan Vakıf, doğa ve hayvanlar için sürdürülebilir projelerin hayata geçirilmesi için çalışmalar yürütüyor.

TÜMYAD Vakfı her canlının yaşam hakkına saygı duyar. İnsana ve doğaya saygı ilkesi çerçevesinde her canlının hak ettiği yaşam standardını önemser. Bu bağlamda sürekli olarak yardım projeleri yürütmektedir. Vakfın amacı, Türk milletinin varlığını yüceltmek ve ülke genelinde desteğe ihtiyaç duyan insanların ve tüm canlıların hayatına dokunmaktır. Bu nedenle insanların ihtiyaçlarını anlamaya, yardım etmeye ve paylaşmaya önem veriyoruz. Ekip olarak Türkiye'nin kar amacı gütmeyen, güvenilir ve seçkin yardım kuruluşlarından biri olmak için büyük bir özveriyle çalışıyoruz. TÜMYAD Vakfı Destekleri Nelerdir? Soruyu açıklığa kavuşturalım.

TÜMYAD Vakfı'nın Eğitim Alanındaki Faaliyetleri


TÜMYAD Vakfı, eğitim alanında önemli bir rol üstlenmekte ve desteğe ihtiyacı olan insanlara yardım etmeyi amaçlamaktadır. Vakıf, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarının izin verdiği ölçüde eğitim kurumu açma ve işletme yetkisine sahiptir. Bu kapsamda okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise, meslek lisesi gibi eğitim kurumları ve kursların yanı sıra yükseköğretim, meslek yüksekokulu, üniversite, yüksek lisans ve doktora eğitimleri de sunmaktadır. Vakıf, geniş bir eğitim yelpazesiyle topluma katkıda bulunmakta ve eğitimde fırsat eşitliği ve kaliteli öğrenme fırsatları sunmaktadır. Bu sayede bireylerin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlar.

Sağlık Faaliyetleri

Sağlık Alanındaki Faaliyetler


TÜMYAD Vakfı, Türkiye'de insanların ve tüm canlıların sağlık hizmetlerine adil ve eşit erişimini önemsiyor. Bu amaçla sağlık hizmetlerinde çok yönlü faaliyetlerini titizlikle yürütmektedir. Vakıf, birçok sağlık merkezi ve tesisini işleterek ihtiyaç sahibi insanların sağlık ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamayı amaçlamaktadır. Bunlar; tıp merkezleri, poliklinikler, hastaneler, geriatri merkezleri, rehabilitasyon merkezleri, ağız ve diş sağlığı merkezleri, organ bankaları, evde bakım hizmet birimleri, yaşlı bakım evleri, engelli destek merkezleri, özel sağlık ve sosyal tesislerdir. Sağlık alanındaki faaliyetlerin amacı, desteğe ihtiyacı olan kişilerin sağlık hizmetlerine eşit erişimini sağlamaktır. Sağlık hizmetlerine erişimde zorluk yaşayanlara yönelik sağlık projeleri geliştiriliyor.

Sosyal Alandaki Faaliyetler

TÜMYAD Vakfı, kar amacı gütmeyen bir yardım kuruluşu olarak, sosyal faaliyetleriyle farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Bu amaçla yurt içi ve yurt dışındaki ihtiyaç sahiplerine ulaşmak ve destek olmak amacıyla çeşitli alanlarda sosyal faaliyetler yürütmektedir. Vakfın sosyal faaliyetler alanındaki öncelikli hedefleri arasında sağlıklı gıdaya ulaşmakta zorluk çekenlere yönelik aşevleri ve aşevleri kurmak yer alıyor. Ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı iş birliğiyle yapılacak protokol kapsamında yürütülmesi planlanan sosyal faaliyetler de bulunuyor. Desteğe ihtiyaç duyan çocuklar ve yetimler için yetimhaneler açmak, yetimlerin ve yabancıların geçici veya uzun süreli kalabilecekleri barınma evleri ve misafirhanelerin açılması bu faaliyet kapsamındadır.

Kültürel Aktiviteler

TÜMYAD Vakfı tarihi medeniyetimize, kültürel değerlerimize ve sanatımıza saygılı bir hayır kurumudur. Anadolu'nun zengin tarihi ve kültürel mirasının korunması, tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılması amacıyla projeler yürütmektedir. Bu bilinçle kültürel faaliyetler kapsamında projelerini geliştirmektedir. Bu amaçla Türk milletine ve mensubu olduğumuz medeniyet havzasına yön verecek kadro ve kurumları oluşturur. Vakıf, tarihi yapıların restorasyonu, turistik ve kültürel alanların korunması, kültürümüze ait yapıların geliştirilmesi ile ilgili projelere destek vermektedir. Bu kapsamda ibadethane ve eğitim kurumlarının inşaatından restorasyonuna kadar her türlü yenileme ihtiyacının karşılanması için ayni ve nakdi destek sağlamaktadır. Ayrıca tarihi, kültürel, turistik bölge ve eserlerin korunması ve tanıtılmasına yönelik faaliyetler de yürütmektedir.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Onyüzbin Onyuzbin, kullanıcıların haberlere kolayca erişebildiği ve profesyonellerin içerik ekleyebildiği bir sitedir. Güncel gelişmeleri takip etmek için geniş bir haber, bilgi ve medya kütüphanesi sunar. Çeşitli sektörlerden haberleri bir araya getirmekte ve ziyaretçilerine zengin bir bilgi kaynağı sunmaktadır.