TÜMYAD Vakfı Destekleri Nelerdir?

TÜMYAD Vakfı, yardıma muhtaç insanlar için birçok projeyi hayata geçiriyor. Ayrıca toplumda fark yaratmak ve ihtiyaç sahiplerine yardım etmek için birçok farklı proje geliştirmektedir.

Haziran 23, 2023 - 14:14
Haziran 23, 2023 - 17:47
 0  16

TÜMYAD Vakfı hangi yardım faaliyetlerini yürütüyor?

TÜMYAD Vakfı hangi yardım faaliyetlerini yürütüyor?

2022 yılında kurulan TÜMYAD VAKFI, TÜMYAD Derneği'nin kardeş kuruluşudur. Vakıf, eğitim, sağlık, sosyal yardım, kültür-sanat alanlarında insanlığa faydalı işler yapmak amacıyla hedeflerini genişletmek ve bu amaçla yapılan çalışmaları desteklemek amacıyla kurulmuştur. Her canlının yaşam hakkına saygı duyan Vakıf, doğa ve hayvanlar için sürdürülebilir projelerin hayata geçirilmesi için çalışmalar yürütüyor. TÜMYAD Vakfı, her canlının yaşam hakkına saygı duyar. İnsana ve doğaya saygı ilkesi çerçevesinde her canlının hak ettiği yaşam standardını önemser. Bu kapsamda sürekli yardım projeleri yürütmektedir.

Vakfın amacı, Türk milletinin varlığını yüceltmek ve ülke çapında desteğe muhtaç insanların ve tüm canlıların hayatlarına dokunmaktır. Bu nedenle insanların ihtiyaçlarını anlamaya, yardım etmeye ve paylaşmaya da önem veriyoruz. Ekip olarak Türkiye'nin kar amacı gütmeyen, güvenilir ve seçkin yardım kuruluşlarından biri olmak için büyük bir özveriyle çalışmaktadır.

Eğitim Alanındaki Faaliyetler

Eğitim Alanındaki Faaliyetler

Eğitim alanında sunulan faaliyetler TÜMYAD Vakfı'nın en önemli konseptlerinden biridir. Bu etkinliğin amacı, eğitim alanında desteğe ihtiyaç duyan kişilerin ihtiyaçlarını karşılamaktır. Bu amaçla vakıf, Türkiye Cumhuriyeti kanunları ve uluslararası mevzuatın izin verdiği ölçüde yaygın ve örgün eğitim kurumları açma ve işletme yetkisine sahiptir. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise, meslek lisesi, kurslar ve benzeri eğitim kurumları ile yükseköğretim, meslek yüksekokulu, üniversite, yüksek lisans ve doktora eğitimi vererek bu kapsamda faaliyetler yürütebilir.

Sağlık Alanındaki Faaliyetler

Sağlık Alanındaki Faaliyetler

TÜMYAD Vakfı, Türkiye'de insanların ve tüm canlıların sağlık hizmetlerine adil ve eşit erişimini önemser. Bu amaçla sağlık hizmetlerinde çok yönlü faaliyetleri titizlikle yürütmektedir. Vakıf, birçok sağlık merkezi, tesis ve hizmeti işleterek ihtiyaç sahibi insanların sağlık ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamayı amaç edinmiştir. Bunlar; tıp merkezleri, poliklinikler, hastaneler, geriatri merkezleri, rehabilitasyon merkezleri, ağız ve diş sağlığı merkezleri, organ bankaları, evde bakım hizmet birimleri, yaşlı bakım evleri, engelli destek merkezleri ve diğer özel sağlık ve sosyal tesisler. Sağlık alanındaki faaliyetlerin amacı, desteğe ihtiyacı olan kişilerin sağlık hizmetlerine eşit erişimini sağlamaktır. Sağlık hizmetlerine erişimde zorluk yaşayan kişiler için sağlık projeleri geliştirilmektedir.

Sosyal Alandaki Faaliyetler

Sosyal Alandaki Faaliyetler

TÜMYAD Vakfı, kar amacı gütmeyen bir yardım kuruluşu olarak sosyal faaliyetleriyle farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Bu amaçla yurt içi ve yurt dışında ihtiyaç sahiplerine ulaşmak ve onlara destek olmak amacıyla çeşitli alanlarda sosyal faaliyetler yürütmektedir. Vakfın sosyal faaliyetler alanındaki öncelikli amaçları arasında sağlıklı gıdaya ulaşmakta güçlük çekenler için aşevleri ve aşevleri kurmak yer almaktadır. Ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile işbirliği içinde yapılacak protokol kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan sosyal faaliyetler bulunmaktadır. Desteğe muhtaç çocuk ve yetimler için yetimhaneler, yetim ve yabancıların geçici veya uzun süreli olarak barınabilecekleri barınaklar ve misafirhaneler açmak bu faaliyet kapsamındadır.

Kültürel Aktiviteler

Kültürel Aktiviteler

TÜMYAD Vakfı, tarihi medeniyetimize, kültürel değerlerimize ve sanatımıza saygılı bir hayır kurumudur. Anadolu'nun zengin tarihi ve kültürel mirasının korunması, tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılması için projeler yürütür. Kültürel faaliyetler kapsamında projelerini bu bilinçle geliştirmektedir. Bu amaçla Türk milletine ve ait olduğumuz medeniyet havzasına yön verecek kadro ve kurumları oluşturur. Vakıf, tarihi yapıların restorasyonu, turistik ve kültürel alanların korunması, kültürümüze ait yapıların geliştirilmesi ile ilgili projeleri desteklemektedir. Bu kapsamda ibadethane ve eğitim kurumlarının yapımından restorasyonuna kadar her türlü tadilat ihtiyaçlarının karşılanması için ayni ve nakdi destek sağlamaktadır. Ayrıca tarihi, kültürel, turistik bölgelerin ve eserlerin korunması ve tanıtımına yönelik faaliyetler yürütür.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Onyüzbin Onyuzbin, kullanıcıların haberlere kolayca erişebildiği ve profesyonellerin içerik ekleyebildiği bir sitedir. Güncel gelişmeleri takip etmek için geniş bir haber, bilgi ve medya kütüphanesi sunar. Çeşitli sektörlerden haberleri bir araya getirmekte ve ziyaretçilerine zengin bir bilgi kaynağı sunmaktadır.