Elveda Rumeli Dizisi

Elveda Rumeli 20 Eylül 2007 tarihinde yayın hayatına başlayan Türk televizyon dizisidir. Dizi 1896-1907 yılları arasında geçen ve hayranlıkla izleyeceğiniz, tarihin hikâyesini anlatan bir dram dizisidir.

Haziran 23, 2023 - 15:35
Haziran 23, 2024 - 14:17
 0  342
Elveda Rumeli Dizisi

Elveda Rumeli, 20 Eylül 2007'de yayına başlayan Türk televizyon dizisidir. Dizi, 1896-1907 yılları arasında geçen bir dram ve tarihi hikayeyi anlatır. Hikaye, Osmanlı İmparatorluğu döneminde Makedonya'da yaşayan fakir bir baba ve kızlarının hikayesidir. Sütçü Ramiz ve ailesi, Manastır'ın Pürşiçan köyünde yaşayan fakir Türk köylüleridir. Dizide Ramiz ve ailesini çevreleyen olaylar, Osmanlı'nın Balkanlar'dan çekildiği yıllara bir ayna tutmayı amaçlıyor. Sıcak, samimi, tarihi ve renkli Balkanları ekranlarımıza taşıyan Türk dizi tarihinin en güzel ve tatlı aile dizilerinden biri olduğunu göreceksiniz. Elveda Rumeli dizisinin ilk bölümünü izlemek için tıklayın.

Elveda Rumeli Dizisi Oyuncuları

Erdal Özyağcılar Şebnem Sönmez Tolgahan Sayışman Berrak Tüzünataç
Ertan Saban Filiz Ahmet Tuna Orhan Gülçin Santırcıoğlu
Mahir İpek Suzan Akbelge Gökhan Mete Bedia Begovska

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Haber Profesörü On yüz bin, insanların haberlere kolaylıkla ulaşabildiği, profesyonellerin, uzmanların ve meslektaşlarının içerik ekleyebildiği bir medya sitesidir.